SPA jest dobre dla każdego. Uspokaja i odpręża. Daje wytchnienie od natłoku obowiązków. Pozytywnie wpływa również na skórę. Podczas wieczornego relaksu łatwo ją nawilżyć, odżywić i ukoić.
Co jest ważne podczas wieczornego SPA w domu? Wyłącz komórkę. Puść relaksującą muzykę, zapal nastrojowe światło. Do wanny z ciepłą wodą dodaj kilka kropel eterycznego olejku o właściwościach odprężających: lawendowego, ylang-ylang, różanego, jaśminowego lub neroli. To wystarczy, by odprężyć umysł. A jeżeli potrzebujesz zadbać również o ciało, polecamy kilka kosmetyków, które ci to umożliwią. Niektóre warto zastosować przed relaksującą kąpielą, inne w trakcie lub po.
Odżywcze peelingi
Rytuały pielęgnacyjne najlepiej zacząć od pozbycia się martwego naskórka. Zanim wskoczysz do wanny, zrób peeling pod prysznicem. Peelingownie ekspresowo wygładzi skórę i przygotuje ją na nawilżanie i odżywianie. Poprawi krążenie i dotlenienie. W domowym SPA dobrze sprawdzi się na przykład YASUMI Amethyst Glare. To cukrowy peeling do ciała o zapachu leśnych owoców. Zawiera optymalnej wielkości kryształki cukru, a ponadto: olej z pestek słonecznika, który wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, zmiękcza i regeneruje, glicerynę, która również zmiękcza, nawilża i uelastycznia, ekstrakty z malin, jeżyn, poziomek, bogate w owocowe kwasy i witaminę C. Bogaty w kwas linolowy olej z gąbki egipskiej silnie regeneruje i wspomaga procesy odnowy naskórka. Do rąk polecamy peeling Orzech marki Floslek Laboratorium. Zawiera drobinki łupin orzecha włoskiego oraz enzym papainę, dzięki którym ma silne właściwości złuszczające. Dzięki zawartości masła Shea i aloe vera gel, peeling zapewnia również efekt intensywnego nawilżenia i odżywienia, uelastycznia i ujędrnia pozostawiając skórę gładką i przyjemną w dotyku.
Oczyszczanie twarzy
Ten rytuał również trzeba zrobić przed kąpielą. Oprócz kosmetyków, warto zwrócić uwagę na soniczne szczoteczki, jak ta YASUMI nuno z funkcją terapii światłem LED. Wibromasaż usunie resztki makijażu, głęboko oczyści pory oraz złuszczy martwy naskórek. Czerwone światło pobudzi komórki do regeneracji i odnowy, niebieskie światło ledowe wyciszy dolegliwości skórne takie jak, zaczerwienienia, podrażnienia, zmiany trądzikowe. Po starannym oczyszczeniu, warto wmasować w twarz ampułkę z witaminami, na przykład YASUMI z witaminą C. Wzmacnia naczynia krwionośne, spowalnia procesy starzenia i rozświetla, zmniejszając przebarwienia.
Maska, która odmłodzi
Po starannym oczyszczeniu twarzy można nałożyć specjalistyczną maskę i wskoczyć do kojącej kąpieli. Tym razem polecamy YASUMI Lactic Acid Mask, której działanie ukierunkowane jest na nawilżanie i regenerację skóry suchej i dojrzałej. Zawiera kwas mlekowy,który z ławtością przenika przez warstwę rogową naskórka. Nawilża i zmiękcza skórę, dzięki czemu staje się gładka i delikatna w dotyku. Kaolin przyspiesza regenerację i wspomaga nawilżanie. Azulen pozyskiwany z koszyczków rumianku działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia oraz przyspiesza procesy naprawcze w skórze. Algi Laminaria odbudowują płaszcz hydrolipidowy naskórka, wzmacniają barierę ochronną skóry, dodają jej elastyczności i odmładzają. Witamina E działa przeciwzapalnie, nawilżająco i odżywczo. Gliceryna sprzyja wiązaniu wody w głębszych warstwach skóry. Aby uprzyjemnić rytuał pielęgnacyjny, w zestawie z maską znajduje się miseczka, pędzelek oraz miękka maskomyjka.
Naturalne olejki
W przypadku przesuszonej skóry nic ich nie zastąpi. Z niedawnych nowości wart uwagi jest Anti-aging olejek z lawendą Floslek Laboratorium. Po kąpieli formuła szlachetnych olei roślinnych zapewni skórze satynowe wykończenie, a lawendowy zapach odpręży. To idealny kosmetyk do automasażu twarzy, szyi i dekoltu. Skóra staje się miękka, zrelaksowana. Innym olejkiem, który trzeba mieć pod ręką, jest YASUMI Natural Sweet Almond Oil. Spradza się w pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry, a także suchych, puszących się włosów. Olejek migdałowy jest naturalnym emolientem, tworzy na skórze delikatną warstwę ochronną, która zapobiega utracie wody. Ponadto jest bombą witaminową. Zawiera witaminy z grupy B, A, C, D i E. Chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, pobudza procesy regeneracyjne i zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek. Wspaniale sprawdzi się również oliwka pielęgnacyjna z olejkiem ze słodkich migdałów Skarb Matki.
SPA dla stóp
Uwagę przyciąga nowość AHA Balerina Profesjonalna kuracja do stóp Floslek Laboratorium. Poprawi krążenie poprzez masaż, usunie zrogowaciały naskórek i przygotuje skórę do dalszej pielęgnacji. Rozprowadź na czystych, zwilżonych stopach peeling z kwasami. Peeling zawiera 92% składników pochodzenia naturalnego, w tym kwas migdałowy i ekstrakt z aceroli, który rozjaśnia i regeneruje naskórek. Wykonaj kilkuminutowy masaż aż do pojawienia się drobinek złuszczonego naskórka. Następnie spłucz stopy wodą i osusz je. Wklep w stopy maskę regenerującą z masłem Shea i prebiotykami, nałóż dołączone foliowe skarpetki, co wzmocni efekt działania kremowej maski. I relaksuj się!
Zapach przypraw i kwiatów
Na koniec domowego rytuału SPA, warto postawić kropkę na i. Spryskaj rąbek szlafroka perfumami o kojącym zapachu. Należy do nich NOU Velvet Blossom, które tuli bogactwem egzotycznych przypraw. Bergamotka i mandarynka jest okraszona szczyptą kardamonu, goździków wirujących w tańcu z rozmarynem. Kłania się też tonkowiec wonny, wanilia, paczuli, za którymi dyskretnie chowa się zapach skóry. Czysta przyjemność.