Coraz chętniej sięgamy po naturalne sposoby dbania o skórę. Inspirujemy się pielęgnacją koreańską, ajurwedą czy medycyną chińską. I chociaż masaż twarzy, od wieków znany jest w krajach azjatyckich, to u nas króluje dopiero od kilku lat. Prawidłowo wykonany będzie miał zbawienny wpływ na naszą cerę – spłyci zmarszczki, rozświetli i ujędrni skórę. Dodatkowo poprawi owal twarzy i jej koloryt. Stał się doskonałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej, a co więcej nie musimy w tym celu nawet odwiedzać kosmetyczki! Z powodzeniem możemy wykonywać go samodzielnie w domu, a pomogą nam w tym specjalnie stworzone do tego przyrządy!
Na początek roller
Roller do twarzy przeżywa czasy swojej świetności. Nic w tym dziwnego – jest łatwo dostępny a efekty stosowania widać praktycznie od razu. Cera jest wygładzona, ujędrniona a worki pod oczami widocznie mniejsze. Przed przystąpieniem do zabiegu, dobrze jest włożyć roller do lodówki. Da to dodatkowy efekt chłodzący i pomoże zmniejszyć opuchliznę twarzy. Następnie należy oczyścić skórę i rozprowadzić na niej serum bądź oliwkę. Przykładamy roller do twarzy i pod średnim naciskiem masujemy skórę od wewnątrz do zewnątrz. Warto włączyć taki masaż twarzy do codziennej rutyny. Zajmie nam on kilka minut a efekty będą spektakularne. Rollery wykonywane są z kamieni naturalnych, takich jak jadeit, ametyst, kryształ górski czy obsydian. Dla bardziej wymagających i ceniących naturalne zasoby naszego morza, marka CRYSTALLOVE stworzyła masażer z bałtyckiego bursztynu koniak. Oprócz pięknego miodowego koloru, bursztynowy roller posiada szereg właściwości poprawiających stan naszej skóry – działa bakteriobójczo i antyoksydacyjnie, zwiększa elastyczność skóry a zmniejsza widoczność zmarszczek. Dodatkowo bursztyn przynosić ma szczęście, więc to kolejny powód, aby mieć go w swojej kosmetyczce!
Egzotyczny Gua Sha
Płytka do masażu Gua Sha wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Sama nazwa kamienia nawiązuje do jego właściwości i tłumaczona jest jako „gua” czyli skrobanie oraz „sha” – zaczerwienienie skóry. Kamień Gua Sha jest płaską płytką, kształtem przypominającą serce. W odróżnieniu od rollera, działa on na skórę rozgrzewająco a odczucie towarzyszące przy użyciu można opisać jako lekkie drapanie. Płytkę należy przyłożyć krawędzią do skóry i pod naciskiem przesuwać od środka twarzy do zewnątrz. Aby ułatwić sobie masaż, na oczyszczoną skórę nałóżmy serum. Regularny masaż kamieniem Gua Sha pobudza układ limfatyczny, oczyszcza skórę z toksyn, wygładza zmarszczki i ujędrnia twarz. Redukuje również opuchliznę i cienie pod oczami. Dodatkową korzyścią z wykonywania masażu jest relaksacja spiętych mięśni. Płytka wykonywana jest z kamieni naturalnych, które swoimi właściwościami dodatkowo wspomagają proces masażu. Jednym z najpopularniejszych jest jadeit, któremu przypisuje się właściwości uspokajające i odprężające. Dodatkowo kamień ten wspomaga regenerację skóry. Jadeitową płytkę Gua Sha do masażu twarzy i szyi znajdziecie w ofercie firmy Cosibella.pl. Dzięki przystępnej cenie, jest to idealny produkt, od którego możecie zacząć swoją przygodę z naturalnym masażem. Natomiast jeśli masz ochotę wypróbować inny kamień i Twój wybór padł na kwarc to znajdziesz go ofercie Fluff. Gua Sha wykonany z różowego kwarcu, ma właściwości, które wspomogą Twoją cerę, gdy brak jej elastyczność. Dodatkowo kwarc wpłynie pozytywnie na wygładzenie zmarszczek i detoks skóry. Jesteś fanką ajurwedy? Chic Chiq ma coś specjalnie dla Ciebie! Firma znalazła idealne połączenie naturalnej medycyny chińskiej oraz indyjskiej. Do wykonania płytki, użyta została miedź, która w ajurwedzie znana jest z właściwości leczniczych. Oprócz srebra, to właśnie miedź wykazuje działanie antybakteryjne. Miedź pomoże skórze również w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia i zadziała przeciwstarzeniowo. Ma także zbawienny wpływ na cały organizm – działa przeciwbólowo i redukuje stres. Masaż kamieniem Gua Sha można wykonywać codziennie, jednak warto jest wprowadzać go do pielęgnacji stopniowo i zacząć od 2-3 masaży w tygodniu. Najważniejsze jest, żeby wykonywać go regularnie!
Szczotka nie tylko do włosów
Szczotkowanie skóry staje się coraz popularniejsze. Masaż ten stymuluje krążenie krwi oraz tkanki łącznej i pomaga zmniejszyć obrzęk twarzy. Wygładzi również drobne zmarszczki i dodatkowo delikatnie złuszczy naskórek, przez co jest alternatywą dla zwykłych peelingów. Dodatkowym przyjemnym efektem ubocznym takiego masażu jest redukcja stresu. Przed szczotkowaniem, skóra musi być oczyszczona i sucha. Prawidłowo wykonany masaż powinien być delikatny, a ruchy powinny kierować się od środka do zewnątrz. Szczotkowanie powinno odbywać się 3-4 razy w tygodniu. Masaż powinien trwać dosłownie 2-3 minuty i nie powodować mocnego zaczerwienienia skóry. Bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniej szczotki. Powinna być ona wykonana z naturalnego włosia. Odpowiednie będą więc szczotki z agawy, kokosu, włosia dzika czy konia. Tę ostatnią posiada w swojej ofercie firma Senkara. Oprócz miękkiego włosia konia, szczotka stworzona jest z drewna bukowego. Wybierając więc ten produkt, nie przyczyniamy się do produkcji plastiku. Masaż to nie jedyne zastosowanie szczotki marki Senkara – możemy jej również używać do mycia twarzy! Wystarczy nałożyć odrobinę ulubionego produktu oczyszczającego, przez chwilę delikatnie masować skórę, po czy opłukać ją wodą.
Higiena jest najważniejsza!
Zawsze zastanawiałaś się, dlaczego kosmetyczka nakłada produkty szpatułką a nie palcami? Odpowiedź jest prosta – ze względów higienicznych! Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile bakterii znajduje się na naszych rękach. Zdarza się, że wkładamy palce do słoiczka z kremem zaspane bądź zmęczone, zapominając o tym, że wcześniej powinnyśmy umyć ręce. Nic więc potem dziwnego, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości. Żeby się przed tym uchronić, warto zaopatrzyć się w specjalna szpatułkę. Taką dostaniecie na przykład od Kire Skin. Wykonana z cynku, w kolorze różowego złota, nada się idealnie do nakładania kosmetyków. Nie jest to jednak jej jedyne zastosowanie! Drugą końcówką możesz wykonywać masaż okolic oczu. Regularnie wykonywany zmniejszy widoczność zmarszczek, cienie pod oczami i rozpromieni spojrzenie!
Z pewnością masaż twarzy ma szereg pozytywnych skutków. Cera jest piękniejsza, a nasze samopoczucie lepsze. Dzięki ogromnej ilości produktów do tego przeznaczonych, z łatwością możemy dobrać odpowiedni dla siebie. Ważne, abyśmy przed przystąpieniem do takich zabiegów oceniły stan swojej skóry. Rany czy aktywny trądzik są przeciwwskazaniem do wykonywania masażu twarzy. Wtedy najlepiej najpierw zadbać o stan swojej cery pod okiem lekarza, a po wyleczeniu zmian powrócić do zamiaru masowania twarzy. Nasza skóra na pewno doceni taką opiekę!